lukotava notikumi dalibnieki lauka izdotie instrumenti darbnica

BAIĻU ANTOLOĢIJA

 

indieshpasakas

 

12.06.2022, pl.12:00 LNMM, Kupola zālē:


bernurits kopā ar Ievu Balodi piedāvā performatīvu skaņu darbnīcu “Baiļu antoloģija”.
Iesasistošā performance, kuras pamatā būs kopīgā pieredze un klātesamība, taps sadarbībā ar Ievas Balodes izstādi “Baiļu cilpa”.
Skaņu mākslinieki, izmantos dažādus tehniskos rīkus un paņēmienus, apskaņojot izstādes objektus , savukārt māksliniece mijiedarbosies ar kino cilpām un projektoriem. Klātesošie būs aicināti piedalīties šīs topošās skaņu telpas veidošanā, daloties ar savu baiļu pieredzi - atmiņās un stāstos, ierunājot vai pierakstot tos uz vietas.
Jūsu stāsti, mākslinieku transformēti, kļūs par skaņu ainavas tonalitātēm, rakstāmmašīnu taustiņu klaboņa – ritmu, kas pārvērtīs netveramās, neērtās un reizēm nāvējoši stindzinošās sajūtas, par aptveramu skaņu formu, kurā ieklausoties, kopā ar māksliniekiem, atvērsim un izvēdināsim savu dvēseļu tumšākos kambarus, ielaižot tajos gaismu !


Performancē “Baiļu antoloģija” piedalīsies:
Ieva Balode – izstādes māksliniece
maksims šenteļevs – arhitekts, skaņu mākslinieks
Jēkabs Nīmanis – komponists, skaņu mākslinieks
Artūrs Punte – dzejnieks, skaņu mākslinieks
Jēkabs Voļatovskis – metālmākslinieks, skaņu mākslinieks.
Rostislavs Rekuta-Džordževičs – mūziķis, fonogrāfs, skaņu mākslinieksIeva Balode ir māksliniece un analogā kino aktīviste, kas strādā ar analogo filmu un attēlu. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Viņas interese analogajā medijā slēpjas tā attiecībās ar dabu, atmiņu un cilvēka uztveri.
Maksims Šenteļevs ir skaņu mākslinieks un arhitekts no Rīgas. Kopš 2002. gada aktīvi piedalās starpnozaru projektos, kas saistīti ar skaņas, telpas un kultūras līdzdarbību. Kopš 2007. gada koordinē starptautisko projektu “bernurits”. Organizē meistarklases, lekcijas un nodarbības Latvijā un ārvalstīs. Kopš 2013. gada vada kursu Mūzika Komunikācijā augstskolā RISEBA.
Jēkabs Nīmanis Kopš 2000 gada aktīvs kamermūzikas un citu akadēmiskās un neakadēmiskās mūzikas žanru komponists un izpildītājs, regulārs VKKF radošais stipendiāts. Komponē ne tikai kamermūziku un izvērstākas formas darbus, bet arī mūziku dažādiem Latvijas un ārvalstu teātriem, animācijas un kino filmām.
Artūrs Punte kopš 20. gadsimta 90. gadiem aktīvi piedalās Latvijas un strarptautiskajā kultūras dzīvē – gan mākslinieku grupas “Orbīta” sastāvā, gan individuāli radījis dažādus literatūras un audiovizuālās mākslas projektus, bijis grāmatu redaktors un sastādītājs, publicistikas tekstu autors, izstāžu kurators u.c.
Jēkabs Voļatovskis ir metālmākslinieks un Latvijas eksperimentālās mūzikas pārstāvis. Viņa aizrautība ir netradicionāli un pašdarināti mūzikas instrumenti un to skaņojumu lietojums, kas uzstāšanās reizēm piešķir to neatkārtojamību. 
Rostislavs Rekuta-Džordževičs kopš 1999. gada pazīstams kā elektroniskās, elektroakustiskās un ambientās mūzikas autors. Darbi ir tapuši sadarbībā ar mūziķiem Jevgēniju Dromovu (albūmi: “Volokno” (2005 / rx:tx), “Walking Through” (2014 / Naba Music) un Juru Laivu (albūmi: "Andrejosta" (2015 / Flaming Pines), "Sireli Aeg" (2016 / Crónica), "Salty Wind and Inner Fire" (2017 / Eilean rec.).
Kopš 2007. gada Rostislavs vada programmu “Space Textures” ikgadējā festivāla Baltā Nakts, Rīgā.

 

https://www.lnmm.lv/latvijas-nacionalais-makslas-muzejs/izstades/ieva-balode-bailu-cilpa-personalizstade-456