lukotava notikumi dalibnieki lauka izdotie instrumenti darbnica

SAPŅU SKAŅU DARBNĪCA

 

indieshpasakas

 

 

baltanakts

 

 

Animēšana akmens laikmeta garā.

 

ZINĀTNIEKU PĒTĪJUMI VESTĪ, KA EIROPAS ALĀS PIRMĀS CILVĒKA KLĀTBŪTNES LIECĪBAS MEKLĒJAMAS AKMENSLAIKMETĀ, LĪDZ PAT 40000 GADU SENĀ PAGĀTNĒ. KOPŠ ŠĪ ZĪMĪGĀ BRĪŽA CILVĒCES KULTŪRAS VĒSTURĒ, NE UZ MIRKLI NAV PĀRTRAUCIES AIZRAUTĪGAIS FANTASTISKĀ PIEDZĪVOJUMA MEKLĒJUMS, KAS TOREIZ, PIRMS DESMITIEM TŪKSTOŠU GADU, IEVILINĀJIS CILVĒKU BŪTNES AUKSTĀS, TUMŠĀS, BIEDĒJOŠĀS UN IZCILI SKANOŠĀS ALĀS. ATKLĀJUMS, KAS CAUR GARĪGO PIEDZĪVOJUMU TRANSFORMĒJA CILVĒKU UZTVERI UN VEICINĀJA KULTŪRAS ATTĪSTĪBU, ARĪ MŪSDIENĀS TURPINA ROSINĀT APZINĀTĪBAS MEKLĒJUMUS CAUR SKAŅU TELPAS UN IEKŠĒJĀS REZONANCES PIEREDZI.


AKMENSLAIKMETĀ CILVĒKU IZMANTOTĀS ALAS IZCEĻ TO AKUSTISKO UN TELPISKO ĪPAŠĪBU TRANSFORMĒJOŠĀ IEDARBĪBA UZ APZIŅU. NEIKDIENIŠĶAIS SKANĒJUMS, FORMAS UN MĒROGS, ATTĪSTIJA ĪPAŠU VALODU, KAS KĻUVA PAR VIENU NO SVARĪGĀKAJIEM KULTŪRAS ELEMENTIEM – MŪZIKU, KURAS SAKNES MEKLĒJAMAS MAĢISKĀ ATKLĀSMĒ.


DABAS FORMU UN STIHIJU IEDVESMOTĀ VALODA, TĀS FANTASTISKĀ ANIMĒŠANAS ĪPAŠĪBA, TURPINA ROSINĀT FANTĀZIJU, NODROŠINOT HARMONISKU SAJŪTU VISU MAŅU IETVAROS, KAS APVIENO VIZUĀLOS, AUDIĀLOS, TAKTĪLOS UN GARĪGOS UZTVERES ASPEKTUS. ŠĪS VALODAS STIPRĀ PUSE IR TĀS AKTUALITĀTES ILGTSPĒJĪBA. TĀ NENOVECO TĀPAT KĀ MŪŽSENĀ CILVĒCES IEDVESMA, KURU MĒS SMEĻAMIES DABĀ.

 

SESTDIEN, 19. OKTOBRĪ, PLKST. 12.30 UN 14.30* ŽAŅA LIPKES MUZEJĀ


AICINAM UZ KOLEKTĪVAS IMPROVIZĀCIJAS UN MEDITĀCIJAS STUNDU SKAŅU EKSPERTU, KOMPONISTU JĒKABA NĪMAŅA, MARINAS GRIBINČIKAS UN SKAŅU ARHITEKTA MAKSIMA ŠENTEĻEVA VADĪBĀ

 

plašāka informācija:
http://www.arenafest.lv/programma/pr-2019/sapnu-skanu-darbnica/

 

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs: 

https://www.bilesuparadize.lv