lukotava notikumi dalibnieki lauka izdotie instrumenti darbnica

VĀRDU TOŅKĀRTAS

PIENASVETKI

 

LV ENG

 

Starpžanru improvizācija "Vārdu toņkārtas" un kolektīvs “bernurits”

 

2021. gada 3.-4. decembrī Cēsīs, mākslas telpā “MALA” pasākuma “Mazā Pasaule” (Small World) ietvaros notiks mākslinieciskā starpžanru improvizācija "Vārdu toņkārtas", kurā, apvienojoties literātiem un skaņu māksliniekiem, tiks aktualizēta mūsdienu pasaules ambivalentā sašķeltība/dihtomija.

 

Četri izaicinājumiem atvērti vārdu un skaņ mākslinieki sastapsies, lai no jauna atklātu iekšējās mūzikas toņkārtas caur cilvēces pirmatnējo valodu, kuras ritmi un noskaņas iemiesojas mūsdienu dzejā, tā atverot durvis prāta dziļākajiem slāņiem.

 

Ligija Purinaša, Džeids Vils (Jayde Will), Rostislavs Rekuta-Džordževičs (Sound Meccano) un Maksims Šenteļevs aicinās doties kopīgā ceļojumā, ieklausoties apziņas skaņās. Kombinējot dažādus zilbju un skaņu toņus, mākslinieki veidos jaunas sinestētiskas saziņas valodu, sapludinot dabas un pilsētas ainas, jūtas un trokšņus, esošas un gaistošas noskaņas.

 

Starpžanru improvizācijā visus māksliniekus vienos kolektīvam “bernurits” raksturīgā eksperimentālisma tradīcija. Kopš 2007. gada “bernurits” pulcē no aizspriedumiem brīvus cilvēkus, pievēršoties sadarbībai un jauniem meklējumiem skaņas, telpas un komunikācijas laukos. 3. decembrī Cēsīs, radošās darbnīcas ietvaros, taps "Vārdu toņkārtas", kas jau nākamajā dienā, 4. decembrī, mākslas telpā “MALA” performatīvi tiks demonstrētas arī plašākam interesentu lokam.