lukotava notikumi dalibnieki lauka izdotie instrumenti darbnica

Leduspuksti II

 

dz1

 

Subkultūras namā ELEKTRA (Ādmiņu iela 4, Rīga) Tumšu un savādu noskaņu koncerts LEDUSPUKSTI II

 

Īpašie viesi: SVARTSINN [Norvēģija/ Cyclic Law, Eibon], PHELIOS [Vācija/ Eternal Soul, Malignant, Loki Foundation].

 

Vietējais atbalsts: BĒRNU RĪTS, CLAUSTRUM . + noskaņu mūzika no: Ģirts Korps, SKD un Idoru.

 

Svartsinn

(Jan Roger Pettersen) ir ievērojams Norvēģijas dark ambient/ drone mākslinieks, kas Rīgā viesojies jau pirmā "Leduspuksti" festivāla ietvaros. Svartsinn pārsvarā strādā ar field recordings (lauka ierakstiem), ko veic turpat dzimtajā zemē galvenokārt pie dabas. Ar tiem manipulējot un savstarpēji sintezējot ar tikko jūtamiem melodiskiem pavedieniem un sampliem, rodas ļoti specifiskas un tumšas drone noskaņu ainavas. Svartsinn darbojas no 1999.gada, un kopš 2002.gada itāļu Eibon Records un Kanādas Cyclic Law izdevniecības realizējušas četrus viņa albumus. Pēdējais no tiem – "Elegies For The End" iznācis pērn oktobrī, un sastāv no 2 CD. Pirmajā ir albums, otrajā – dažādu Svartsinn skaņdarbu remiksi, ko par godu 10. mākslinieka gadadienai paveikuši Triarii, Kammarheit, Letum, Gustaf Hildebrand u.c. Jāpiebilst, ka Svartsinn rada mūziku arī teātra izrādēm un kino filmām, galvenokārt, dokumentālām, bet arī thriller un horror žanru.

 

Phelios

ir vācu dark ambient mūziķis Martin Stürtzer. Projekta darbību uzsācis 2002.gadā, sākotnēji publicēja savu mūziku internetā, līdz ieguva ļoti labas atsauksmes no vietējiem mūzikas aktīvistiem un aicinājumu realizēt savu mūziku uz CD. 2006. gadā viņa pirmo albumu "Images and Spheres" realizē ar tādiem vārdiem kā Karjalan Sissit, Triarii, Toroidh, Wappenbund zināmais vācu industrial leibls - Eternal Soul Records. Turpmākajos gados seko pāris limitēti CDr izdevumi, līdz nākamajiam 2CD albumam 2008.gadā – "Dimension Zero", arī uz Eternal Soul. Pēdējais Phelios izdevums – "Of Dawn and of Ice" ir Split EP ar Zviedru mākslinieku Kammarheit uz respektablā Power & Steel/ Loki Foundation leibla. Šogad gaidāms jauns albums ar nosaukumu "Astral Unity" uz Kanādas Malignant Records. Phelios ir koncertējis Schlagstrom, Summer Darkness, Tonwellen Konferenz, Bitstream un Wave Gothic Treffen festivālos, un pēc Rīgas līdzās Svartsinn dosies vairāk kā nedēļu ilgā tūrē uz Krieviju.

 

Claustrum

pašmāju pagrīdes elektroniskās mūzikas cienītāju vidū nereti tiek nostādīts līdzvērtīgās pozīcijās ar starptautiski atzītākajiem šī projekta daudzējādo stilistisko izpausmju ziņā līdzīgajiem māksliniekiem. Šo mūziķu vairāk kā divdesmit gadus ilgajā radošajā darbībā ir izskanējis un periodiski liek par sevi manīt gan elektroniskais darkwave, dark ambient, orchestral un martial industrial, gan rhythmic un radio noise, kam ierosme rasta dalībnieku tā brīža specifisko interešu lauciņos. Claustrum darbība ir bezpretencioza, koncerti noris reti, priekšroka tiek dota muzicēšanai konceptuālos pasākumos, kas lielākoties noris nelielas publikas lokā. Jāpiemin Claustrum aizraušanās ar video mēdiju, kas piešķir šiem koncertiem īpaši noturīgu atmosfēru, sinhronizēti atspoguļojot mūzikas izjūtu pavedienus noteiktos vizuālos simbolos, vai arī pretēji – haotiskā, intensīvā kolāžā, atkarībā no tā, kāds ir attiecīgajā reizē ir muzikālais uzstādījums