lukotava notikumi dalibnieki lauka izdotie instrumenti darbnica

Precious moments

 

jakopinda

 

4. jūnijā klubā "NABAKLAB" notika elektroakustiskās un eksperimentālās mūzikas festivāls "Precious moments" kurā uzstājās:

 

Aki Onda (JP), Patrick McGinley (US), White Tide (LV), Arturs Punte (LV), Mārtiņš Roķis (LV),Evgeniy Droomoff (LV), Sound Meccano (LV), kā ari Bērnu Rīts.

 

Bērnu Rīts piedalijās ar priekšnesumu - "Jakopinda Māmuliņa"

 

Par visuma, vai kosmiskām sauc upes, jūras vai citus ūdens šķēršļus, kas nodala dzīvo pasauli no garu {veļu} pasaules. Visuma upe {jakopinda} apvieno nošķirtās visuma daļas. Jakopinda iztek no augšējās pasaules, tā šķērso virszemes pasauli un ietek pazemē. Ceļu uz jakopindu māk atrast vienīgi zinātāji. Tas ved caur mītiskām šamaņu upēm, kuras iztek no parasto upju atvariem. Ienirstot tādā atvarā šamanis dodas pa savējās dzimtas upi uz jakopindu, sasniedzot kuru dodas tālāk uz augšējo vai apakšējo pasauli, kur satiek dažādos garus. Ceļojumā pa visuma upi ir jāšķērso septiņas, vai pat deviņas bīstamas krāces. To paveikt spēj vienīgi pieredzējuši ceļotāji. Daži iesācēji neatgriežas. Bet tie, kas pārvar visas grūtības - satiek gudros garus un gūst no tiem zināšanas un palīdzību.

 

Pēc seniem ticējumiem ceļojums pa visuma upi saistās ar cilvēka būtības zaudēšanu. Ceļinieks pārvēršas par dzīvnieku, jo cilvēki ir cēlišies no dzīvniekiem, un dzīvnieki cēlušies no cilvēkiem. Tāpēc, bieži vien, gari ir puscilvēki - pusdzīvnieki. Arī laiva ar, kuru dodas šādā ceļojumā ir īpaša. Ceļā tā pārvēršas par čūsku, zivi, vardi un bruņurupuci, kamēr beigās sekojot pūcei iznirst no atvara un piestāj Daugavas krast

dz1

foto - Ieva Orbidāne

 

 

klubs "ŅABAKLAB" - www.nabaklab.lv